Podpořte nás

Proč nás podpořit?

Náš projekt solidárního komunitního bydlení by nebyl možný bez podpory mnoha různých jednotlivých lidí, jako jste třeba i Vy!

Děláme projekt pro lidi od lidí, který pomůže nejen samotným obyvatelům domů, ale přinese užitek i široké veřejnosti. První vlaštovka ukazuje, že i v českých podmínkách může fungovat alternativní forma jistého a dostupného bydlení. Věříme, že tak otevřeme cestu mnoha dalším, kteří o podobném způsobu bydlení snili, ale nevěděli, jak na to.

Náš dům nebude určen pouze k bydlení, chceme aby zároveň hrál pozitivní roli pro své bezprostřední okolí a byl tak přínosem i pro místní komunitu.

První veřejná akce na První vlaštovce (červenec 2022)

Otevřeme v něm veřejný prostor, kde budeme pořádat kulturní akce, debaty, sousedská setkání, workshopy či semináře.

Jak nás podpořit?

Finančně

 

Aby všechno fungovalo podle plánu, musíme náš dům rekonstruovat. V současné době pro nás architekti připravují plán rekonstrukce a zároveň svépomocí upravujeme veřejný prostor. Rekonstrukce pár let potrvá a potřebujeme na ni finanční prostředky. Ty získáváme především z přímých půjček, u nichž nabízíme úrok 0 až 5 %. Více o přímých půjčkách se dozvíte zde.

Pokud chcete podpořit měnší částkou, můžete nám poslat dar na darujme.cz.

Informačně

Velmi nám pomůžete, pokud budete myšlenku a informace o Sdílených domech a První vlaštovce šířit mezi své známé, kamarádky a příbuzné a pomůžete nám tak rozšířit okruh lidí, kteří by byli ochotni nás aktivně podpořit. Můžete nám dát lajk na Facebooku a pozvat na naši stránku své přátele. Pokud pracujete v médiích, či někoho takového znáte, můžete nám pomoci článkem či jiným příspěvkem o našem projektu.